Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
COS
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

kalinowska
W piątek na Akademickich Mistrzostwach Świata w Rotterdamie pięć polskich osad wywalczyło awans do finałów A. To oznacza, że w sobotę o medale powalczy aż 11 polskich załóg. 

W sesji porannej Wiktoria Kalinowska (W1x) wygrała repasaż (07:58.52). Natomiast w półfinale Polka była trzecia (07:46.76), co dało jej przepustkę do finału A. 

Piotr Płomiński wygrał półfinał (07:07.57) i zameldował się w finale A.  

Dominika Gałka i Julia Hakobyan (W2-) uplasowały się na czwartym miejscu w repasażu (07:39.74), co dało im awans do sobotniego finału A. 

Jakub Byczek (LM1x) zajął drugą pozycję w repasażu (07:25.88) i też zobaczymy go w finale A.  

Do finału A awansowali też Szymon Tomiak i Tomasz Lewicki (M2-), którzy byli drudzy w repasażu (06:49.10).

Kacper Mickiewicz i Szymon Stankiewicz (LM2x) zajęli czwarte miejsce w repasażu (06:40.56) i ten wynik dałbym im finał A, jednak po biegu negatywnie przeszli ważenie i zostali zdegradowani do finału B. W nim okazali się nieznacznie lepsi od reprezentantów Indii (07:12.07). 

>>>KOMPLET WYNIKÓW<<<

Zobacz także

Enea Mistrzostwa Polski Juniorów: link do transmisji i wyników
12 lip 2024
W piątek na torze regatowym Malta w Poznaniu rozpoczęły się Enea Mistrzostwa Polski Juniorów. Oglądajcie transmisje i śledźcie wyniki na bieżąco.  Transmisję możecie oglądać na kanale Fundacji Wielkopolskie Wioślarstwo na YouTube...

Zmarła Beata Dudzińska
10 lip 2024
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 2 lipca 2024 r. zmarła Beata Dudzińska z d. Kamuda.  Uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Moskwie 1980 r. (ósemka) i wielokrotna mistrzyni Polski. Zawodniczka klubów KW Wisła Grudziądz i MKS Wałc...

Skład reprezentacji Polski w wioślarstwie na igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie
09 lip 2024
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich przedstawia skład polskich reprezentacji na XXXIII Igrzyska Olimpijskie oraz XVII Igrzyska Paraolimpijskie Paryż 2024. XXXIII Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024 Kierownictwo: Korol Adam Szkoleniowcy: Paw?...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

12-14.07LXXV Enea Mistrzostwa Polski Juniorów
Poznań
19-21.07Enea Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
Enea Mistrzostwa Polski Młodzików
Kruszwica
25-28.07Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
Kruszwica

12-14.07
LXXV Enea Mistrzostwa Polski Juniorów
Poznań
19-21.07
Enea Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
Enea Mistrzostwa Polski Młodzików
Kruszwica
25-28.07
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
Kruszwica

Zobacz wszystkie zawody