Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
COS
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

WASZCZUK RIP
Z wielką przykrością przyjęliśmy informację o śmierci Tomasza Waszczuka, prezesa Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich w latach 1992 - 1996. Cześć Jego Pamięci! 

Tomasz Waszczuk zmarł 5 lutego 2023 roku. Miał 80 lat. Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim naszego Druha. 

Tomasz Waszczuk urodził się 3 czerwca 1942 roku w Warszawie. Był absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Przez dwadzieścia lat pracował w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk. Od 1972 roku związany był z Polskim Związkiem Towarzystw Wioślarskich. 

Pełnił rolę Przewodniczącego Komisji Młodzieżowej PZTW, był również w Komisji Juniorów FISA. Od 1990 roku był wiceprezesem PZTW do spraw organizacyjnych. W 1992 roku został wybrany na stanowisko prezesa Związku. Funkcję tę pełnił do 1996 roku. 

W kolejnych latach wciąż był blisko wioślarstwa. Był m.in. członkiem Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz członkiem Komisji Młodzieżowej FISA. Był głównym pomysłodawcą Regat o Puchar Bałtyku, które są rozgrywane do dziś. 

Za swoją pracę społeczną uhonorowany odznaczeniami takimi jak: Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej (odznaki: brązowa, srebrna, złota), Zasłużony dla wioślarstwa, Srebrny Krzyż Zasługi, Złoty Krzyż Zasługi, Złoty medal za zasługi dla PKOL, Członkostwo Honorowe PZTW, medale pamiątkowe z okazji okrągłych rocznic PZTW.

Każdy, kto znał prezesa Waszczuka wie, że był człowiekiem honoru. Zawsze pomocy, serdeczny, zaangażowany w sprawy polskiego wioślarstwa. 

Żegnaj, Druhu… 

>>>SZCZEGÓŁY WS. POGRZEBU ŚP. TOMASZA WASZCZUKA<<<

Zobacz także

Mistrzostwa świata Mastersów 2023 za nami
25 wrz 2023
World Rowing Masters Regata 2023 odbyły się od 21 do 24 września w prowincji Tshwane blisko Pretorii w RPA. Były to pierwsze światowe regaty w Afryce w wioślarstwie. Brało w nich udział blisko tysiąc zawodników, a wśród nich pięciu z Po...

Coupe de la Jeunesse 2023 w wioślarstwie morskim: wyniki Polaków
24 wrz 2023
We włoskiej Marina di Castagneto zakończyły się regaty Coupe de la Jeunesse w wioślarstwie morskim. Polskę w beach sprincie reprezentowało dwoje jedynkarzy.  Zarówno Weronika Prokopiuk, jak i Tristan Hervet zakończyli rywalizację w ć...

Przekazanie łodzi wioślarskich klubom z Warszawy [WIDEO]
24 wrz 2023
W piątek w siedzibie firmy Roto-Tech Polski Związek Towarzystw Wioślarskich przekazał czterem klubom wioślarskim łodzie motorowe w ramach programu „Bezpieczna Woda” realizowanego we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki.  - ...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

29.09-1.10Mistrzostwa Świata Beach Sprint
Barletta (Włochy)
30.09Enea Długodystansowe Mistrzostwa Polski
Poznań
30.09-1.10Regaty Baltic Cup
Hamburg (Niemcy)

29.09-1.10
Mistrzostwa Świata Beach Sprint
Barletta (Włochy)
30.09
Enea Długodystansowe Mistrzostwa Polski
Poznań
30.09-1.10
Regaty Baltic Cup
Hamburg (Niemcy)

Zobacz wszystkie zawody